آموزش نصب صحیح فوم آکوستیک

مرحله اول: دیوار موردنظر را اندازه گیری کنید.

با استفاده از یک متر دیواری را که قرار است فوم آکوستیک روی آن نصب شود اندازه بگیرید. برای آنکه بهترین نتیجه را از عایق صوتی اتاق خود بگیرید، بهتر است فوم آکوستیک را در سرتاسر اتاق نصب کنید. درواقع علاوه بر دیوارهای اتاق، سقف اتاق نیز با فوم آکوستیک پوشانده شود. در این مرحله باید میزان فوم آکوستیک لازم را تعیین کنید.

مرحله دوم: پنل دیواری را برش دهید.

برای آسیب ندیدن دیوارها بهتر است فوم آکوستیک را مسقیم روی دیوار نصب نکنید. ابتدا مقوا و یا پنل های دیواری را روی دیوار نصب کنید، سپس فوم آکوستیک را روی این پنل ها قرار دهید. برای نصب راحت تر فوم آکوستیک بهتر است هر دیوار را به چند قسمت تقسیم کنید. برای مثال یک دیوار با عرض و ارتفاع متوسط را به 4 الی 6 بخش تقسیم کنید. سپس پنل ها رو به اندازه ابعاد این قسمت ها برش دهید. برای برش پنل های دیواری می توانید از اره استفاده کنید.

مرحله سوم: برش فوم آکوستیک

فوم آکوستیک را براساس اندازه های تعیین شده در مرحله قبل برش دهید. برای برش فوم آکوستیک باید از چاقوی الکتریکی استفاده کنید.

نکته مهم: در هنگام برش فوم آکوستیک حتما ماسک و عینک ایمنی بزنید.

مرحله چهارم: فوم آکوستیک را به پنل دیواری بچسبانید.

در این مرحله ما فوم ها و پنل های دیواری یک اندازه داریم. کاری که باید در این مرجله انجام دهیم اتصال هر یک از فوم های آکوستیک یه یک پنل دیواری است. برای اینکار می توانید از میخ و چسب استفاده کنید. درصورتی که از چسب برای اتصال فوم آکوستیک و پنل استفاده می کنید، تا 2 ساعت به آنها دست نزنید تا کاملا خشک شوند.

مرحله پنجم: نصب پنل های پوشیده شده از فوم آکوستیک به دیوار

در مرحله آخر باید پنل ها را به دیوار بچسبانید. برای این کار می توانید از چکش و میخ استفاده کنید. این مرحله را آن قدر تکرار کنید تا سراسر اتاق پوشیده از فوم آکوستیک شود.

در پایان این مرحله اتاق شما تبدیل به یک استودیو خواهد شد. هیچ صدایی وارد نمی شود، همانطور که هیچ صدایی حق خروج از اتاق را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت