اتاقک های ثابت آکوستیک

اتاق های ثابت که از نامشان مشخص است قابل حمل نمی باشند و نسبت به اتاق پرتابل محیط بیشتری را اشغال می کنند ، و به صورت کلی اتاق های ثابت نسبت به اتاق های پرتابل متفاوت می باشد ، این نوع اتاق ها قابل باز و بسته شدن نیستند و یا قابل حمل نمی باشند و مختص یک مکان می باشند و کاربرد های بیشتری نصبت به اتاق های پرتابل دارند ، این اتاق ها توسط تجهیزات اکوستیک از دیواره ها / سقف / و کف عایق بندی می شوند تا جلوی صدا و ارتعاش را بگیرند و یا تا حد ممکن کاهش دهند .

از ویژگی ها و مزیت های این نوع اتاق های اکوستیک این است که هزینه بالایی برای ساخت ان ها لازم نمی باشد و می توان با هزینه اندک و داشتن مکان یک اتاق اکوستیک راه انداخت ، برای مثال فقط کافی است یک مکان و یا اتاق به این کار اختصاص دهید و بعد پنجره ها / در ها / کف / سقف / و دیوار ها را عایق بندی بکنید تا هیچ صدایی به بیرون و یا داخل نفوذ نکند و کیفیت صدا بالا برود و افزایش یابد .

کاربرد اتاقک آکوستیک
از اتاقک های آکوستیک در مکان ها و شغل های مختلفی استفاده می گردد که شامل:

اتاقک آکوستیک برای استودیو های خانگی، اتاقک آکوستیک برای استودیو های موسیقی تجاری برای ضبط سازهای کوبه ای، اتاقک آکوستیک برای تست های شنوایی پزشکی، اتاقک آکوستیک برای استودیو دوبلاژ و نریشن، اتاقک آکوستیک برای استودیو صداسازی و ساخت افکت ، استودیو صداگذاری فیلم و غیره استفاده نمود ، توجه داشته باشید که به دلیل عدم عبور صدا از اتاقک های آکوستیک قابلیت استفاده در تمام محیط ها را دارا میباشد.

مواد به کار برده شده در اتاقک های آکوستیک :

اتاقک های آکوستیک از قوطی هایی با ابعاد 0.8*0.60*2.10 سانتیمتر تولید شده اند، این قوطی ها از نوعی MDF خاص تولید شده اند، داخل این قوطی فوم های پلی اتیلن با ضخامت 5 سانتیمتر به کاربرده شده است که میتواند در کوتاه و بلند مدت بازدهی بسار مطلوبی را برای مخاطب به ارمغان بیاورد.

تجهیزات آکوستیک به کاربرده شده در این اتاقک های آکوستیک به صورت پیش فرض ابرهای تخم مرغی و یا هرمی با دانسیته بالا بوده که پیشنهاد میگردد در زمان خرید از میان صدها پنل تولیدی مجموعه برای استفاده در داخل اتاقک استفاده نمایید چراکه از لحاظ بصری ابرهای هرمی و یا تخم مرغی ظاهر ساده تری را به نسبت سایر پنل ها دارا میباشند اما از لحاظ فنی تفاوت چندانی میان ابرهای ورقی مثل تخم مرغی و یا هرمی با سایر پنل های جذب کننده یا همان ابزورب نمیباشد.

این اتاقک های آکوستیک دارای پچ پنل هایی با ۲ورودی میکروفن XLR و ۲ورودی هدفون TRS میباشد که در صورت نیاز قابلیت ارتقا به ۴ / ۶ / و یا ۸/ ورودی را نیز دارا میباشد.

پنجره چهارجداره مصرفی در این اتاقک ها از مرغوب ترین سازه و پروفیل های موجود در بازار میباشد که خروجی بسیار مطلوبی را بعد از نصب به همراه دارد.

و در آخر روشنایی و نور تامین شده در اتاقکهای آکوستیک با سقف کوب های روکار SMD بوده که با کنتراست نوری 4000کیلو محیطی مناسب با نوری یکدست را برای ضبط های تصویری به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت