تاثیر نت های موسیقی بر چاکراها

طبق مطالعات بسیاری که از دیر باز تا کنون انجام شده است ، مدارک مستندی وجود دارد که در بدن ما هفت مرکز و گرداب انرژی به نام چاکرا ( chakra ) وجود دارد . چاکرا دریچه ای است که از طریق آن نیروی حیاتی یا پرانا وارد کالبد انرژیکی ما می شود که به ترتیب عبارتند از : ۱ – چاکرای ریشه(قاعده ای) ۲ – چاکرای خاجی (سکس) ۳ – چاکرای خورشیدی ۴ – چاکرای قلب ۵ – چاکرای گلو ۶ – چاکرای آجنا (چشم سوم) ۷ – چاکرای تاج (فرق سر) .

اولین چاکرا در انتهای ستون فقرات قرار گرفته که مرکز ریشه نامیده می شود . ارتعاشات این مرکز با نت Do و رنگ قرمز هم ارتعاش است . نا راحتی هایی مانند اختلالات گوارشی و دردهای ساق پا و استخوان بندی از نظر فیزیکی و نیز بحران های شخصیتی و اعتماد به نفس مربوط به این مرکز می باشد .

چاکرای دوم در ناحیه ناف قرار دارد که رنگ مربوط به آن نارنجی و نت موسیقی آن نت Re می باشد . مسایل مربوط به دستگاه گوارشی ، خلاقیت و تا حدودی افسردگی را می توان به این قسمت مربوط دانست .

چاکرای سوم در ناحیه دیافراگم یعنی پایین قفسه سینه قرار دارد که رنگ مربوط به آن زرد و نت آن نت Mi است .مسایل مربوط به غدد فوق کلیوی ، معده و لوز المعده و عدم تعادل آنها و از نظر روحی حالات بی خوابی ، عصبانیت و عدم آرامش ، با این مرکز در ارتباط است . چاکرای چهارم یکی از زیباترین مراکز انرژی است و مرکز قلب نام دارد . این مرکز در میان قفسه سینه قرار دارد و رنگ مربوط به آن سبز است و ارتعاشات این مرکز با نت Fa همخوانی دارد . آیا تا کنون دقت کرده اید که زمانی که در جنگل سرسبزی قدم می زنید چقدر آرامش دارید ؟ جالب است در مورد عدد هفت هم کمی فکر کنیم . این عدد بسیار جالب و پر رمز و راز است . هفت آسمان داریم و نیز هفت طبقه بهشت ، هفت رنگ داریم و هفت نت موسیقی و بالاخره هفت چاکرا و مرکز انرژی و بسیاری مثالهای دیگر .

چاکرای شماره پنج در ناحیه گلو واقع شده است و رنگ مربوط به آن آبی فیروزه ای است نت Sol مربوط به این مرکز است و ارتعاشات این نت می تواند این مرکز را تحت تأثیر قرار دهد .  رنگی بسیار زیبا و آرامش بخش ، عمیق و گیرا مانند : آسمان و دریا . بعضی مشکلات فیزیکی مانند : ناراحتی های تیروئید ، درد گوش ، درد گلو و مشکلات گفتاری و لکنت زبان می تواند به این قسمت مربوط باشد و در صورت تقویت آن شخص می تواند اعتماد به نفس ، اطمینان ، خلاقیت و ارتباطات خود را تقویت کند . ترس از ارتباط برقرار کردن ، این چاکرا را کوچک کرده و می بندد .

چاکرای ششم چاکرای آجنا یا چشم سوم نام دارد و مرکز بسیار مهمی است . در هنگام عبادت و سجده این مرکز تحت تأثیر قرار می گیرد . رنگ مربوط به این مرکز نیلی است نت مربوط به این مرکز نت La است .  که از لحاظ روانشناسی رنگها استفاده از آن بهترین بخش وجودی را آشکار می کند و ما را به مسائل معنوی سوق می دهد . بعضی مسائل فیزیکی که می توان به این قسمت ربط داد عبارتند از : ناراحتی ها و نگرانی های عصبی ، مشکلات بینایی و سینوزیت . در اثر تقویت این مرکز انرژی شخص می تواند قدرت هایی مانند : روشن بینی و بصیرت ، حافظه قوی و تمرکز حواس را در خود تقویت کند . از نظر طب سوزنی این مرکز بسیار مهم است و در این رشته از علم بسیار مورد توجه قرار می گیرد . جالب است بدانید بوق آزاد تلفن بر اساس نت لا تنظیم شده است ، زیرا که ارتعاشات آن آزار دهنده نیست .

چاکرای شماره هفت به نام تاج یا فرق سر می باشد . بخشی که در نوزادان تازه به دنیا آمده هنوز نرم است و به همین دلیل است که آنها احساسات ماوراء طبیعی پر قدرتی دارند . رنگ مربوط به این مرکز بنفش است . نت مربوط به این مرکز Si است . بعضی مسائل فیزیکی مانند صرع ، مشکلات غده هیپوفیز و نیز سردردهای میگرنی مربوط به این چاکرا می باشد . پاکسازی و تقویت آن باعث اشراق و شهود ایمان و ارتباط با حوزه های برتر می شود . برای اکثریت ما لحظه اذان یک حالت بسیار معنوی و لذت بخشی دارد . این اذان در آواز بیات ترک که از مشتقات دستگاه شور می باشد خوانده شده است که نت شاهد آن سی است . جالب است که صدای ناقوس کلیسا و موسیقی که در کلیسا استفاده می شود نیز در گام های مربوط به چاکراهای بالا یعنی سل ، لا و سی نواخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت