صدای بالاتر از 400 هرتز جهت دار در نظر گرفته می شود. در حقیقت هرچه فرکانس بالاتر باشد ، امواج صوتی بیشتر جهت دار هستند. در یک سینمای خانگی یا اتاق شنوایی 2 کاناله ، امواج از دیوارهای اطراف پخش میشود و بازتابهای مرتبه دوم بسیار قابل توجهی تولید می کنند که با صدای مستقیم بلندگوها رقابت می کنند.

این مشکل به راحتی با پنل های آکوستیک حل خواهد شد. به طور معمول ، اینها در ارتفاع گوش یا بلندگو نصب می شوند و در امتداد دیوار قرار می گیرند تا بازتابهای اولیه را از بلندگوها بگیرند.

برای بهره بردن از بهترین حالت پنل ها ، ساده ترین و مثرترین روش برای قرارگیری پانل ها استفاده از آینه است. برای این کار به یک دستیار نیاز خواهید داشت.

در حالت گوش دادن بنشینید

از دستیار خود بخواهید تا آینه ای را از سطح دیوار بین شما و بلندگوها جابجا کند

با استفاده از مداد ، نقاط شروع و انتهای جایی که بلندگوها در آینه قابل مشاهده هستند را علامت گذاری کنید

توجه داشته باشید که می خواهید بلندگوهای چپ و راست (و در صورت استفاده مرکز) را در آینه مشاهده کنید

این منطقه ای را تعریف می کند که به صورت ایده آل تعریف می شود

این کار را برای سمت دیگر هم تکرار کنید

سپس می توانید پنل های خود را به دیوار نصب کنید. توجه داشته باشید که شما نیازی به پوشش کامل منطقه ندارید.

هنگامی که دیواره های جانبی پوشش داده شد ، می توانید از جذب بازتاب ها حتی از دیوار پشت سر در حالت نشسته برخوردار شوید.برای این منظور ، در حالی که در موقعیت شنیدن قرار دارید ، به عقب برگردید و سپس با علامت گذاری روی دیواری که بلندگوها را در آینه می بینید ، همان روش را دنبال می کنید. اغلب از روش پراکنده کردن پنل ها برای جذب عمومی بازتاب ها استفاده می شوند.زیرا در غیر این صورت کاملا یک دد روم خواهید ساخت. جذب زیاد باعث از بین رفتن انرژی و هیجان می شود.

به عنوان معیار نهایی ، برای کسانی که حداکثر کسر بازتاب را می خواهند ، قرار دادن چند صفحه آکوستیک ضخیم 7.5 سانتی در پشت بلندگوها در دیواره جلو به از بین بردن فیلتر شانه ناشی از فرکانس های پایین چند جهته از بلندگو کمک می کند.

scatter Blocks:بلوک های پراکنده

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت