سموم محیطی، منشأ افزایش اختلالات عصبی

پزشکان آمریکایی هشدار دادند که افزایش چشمگیر موارد ابتلا به اختلالات عصبی مانند بیماری پارکینسون و آلزایمر می‌تواند ناشی از قرار گرفتن در معرض سموم محیطی باشد که در همه مناطق وجود دارند و همچنان ناشناخته هستند.

 انسان ممکن است در حین کار، بازی، خواب و یادگیری با ۸۰ هزار نوع مواد شیمیایی سمی یا بیشتر مواجه شود. این مقدار به میزانی است که نه تنها تعیین تاثیرات آن‌ها روی یک فرد بلکه نحوه تعامل آن‌ها یا تاثیرات جمعی آن‌ها بر سیستم عصبی در طول یک عمر تقریبا غیرممکن است.

قرار گرفتن در معرض برخی از سموم محیطی با توجه به گسترش مواد پلاستیکی و آلاینده‌های شیمیایی و همچنین رویکرد‌های نظارتی مانند آنچه در ایالات متحده مرسوم است، اجتناب ناپذیر است.

در ایالات متحده، جوامع رنگین پوست، افراد بومی و خانواده‌های کم درآمد به احتمال زیاد در معرض آلاینده‌های بی‌شماری از طریق آب ناسالم، مشاغل تولیدی و کشاورزی، زندگی در نزدیکی جاده‌ها و کارخانه‌های صنعتی و سایر خطرات قرار دارند.

به گزارش روزنامه گاردین، اطلاعات بسیار کمی در مورد تاثیر این مواد بر اختلالات مغز و سیستم عصبی وجود دارد، اما متخصصان هم نظرند که عامل ژنتیک و افزایش سن به طور کامل فاکتور افزایش شدید موارد ابتلا به بیماری‌هایی مانند آلزایمر، پارکینسون و اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت