عایق صدای ماینر

اگر شما هم از دستگاه ماینینگ استفاده می کنید قطعا یکی از دغدغه ها و نگرانی های شما سر و صدای بسیار زیاد و آزار دهنده دستگاه ماینینگتان است. شاید هم به تازگی قصد کرده اید که یک دستگاه ماینینگ بخرید و شروع به کار کنید اما نگران صدای بلند این دستگاه و مزاحمت آن برای همسایگان و خانواده خود هستید.

صدای یک دستگاه ماینینگ حدودا برابر با صدای غرش یک کامیون در فاصله ی 1 متری است! که این می تواند برای همسایگان ساکن در آپارتمان مسکونی شما یک فاجعه ی بزرگ باشد!

صدای ماینر به چه دلیل است؟

ماینرها معمولا دارای دو فن هستند. یکی در ورودی هوا و دیگری در خروجی هوا آن‌ها قرار دارد. این دو فن برای تخلیه گرمای تولیدشده توسط تراشه ماینر به کار می‌روند. ‌‌آن‌ها از آسیب‌دیدن ماینر به دلیل دمای بالا جلوگیری می‌کنند. برای دفع موثر گرما، فن‌های ماینر باید سرعت مشخصی را داشته باشند. به همین دلیل صداهایی توسط ‌آن‌ها تولید می‌شود.

استفاده از ماینر باکس – جعبه عایق صدای دستگاه ماینینگ

بهترین روش برای کاهش صدای دستگاه های ماینر استفاده از یک ماینر باکس است. یک جعبه ی عایق شده ی شگفت انگیز که به سادگی ساخته می شود و علاوه بر کاهش صدا، به لطف گردش هوای موثری که دارد منجر به کاهش دمای ماینر شما تا 10 درجه سانتی گراد نیز خواهد شد.

سوال : آیا استفاده از ماینر باکس و عایق صدای ماینر باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه نخواهد شد؟

گرم شدن یا نشدن دستگاه های ماینر وقتی در این جعبه ها قرار می گیرند شدیدا به چگونگی ساخت جعبه، استاندارد بودن و یا نبودن آن بستگی درد. ماینر باکس های با کیفیت به دلیل فراهم آوردن سیستم خنک کننده ایده آل ، امکان گردش هوای مناسب و موثر در قسمت ورودی و خروجی و همچنین نداشتن تماس با محیط نه تنها باعث گرم شدن خطرناک دستگاه ماینر و سوختن دستگاه نمی شود بلکه دمای آن را 5 الی 10 درجه سانتی گراد کاهش خواهد داد که این یک مزیت محسوب می شود.

چه نوع عایق صوتی ماینر برای استفاده در ماینر باکس یا جعبه ماینر مناسب است

همانطور که گفته شد بهترین عایق صوتی ماینر، باکس ماینر می‌باشد. اما با توجه به اینکه عایق های صوتی متعددی در بازار موجود است،‌ استفاده از هر نوع عایقی برای استفادهدر باکس ماینر مناسب نیست. انتخاب نامناسب عایق صوتی و جعبه ماینر نه تنها باعث حصول نتیجه مورد نظر شما که همان کاهش صدای دستگاه ماینینگ است نمی شود بلکه می تواند خطراتی را برای دستگاه گران قیمت شما ایجاد کند.

در بهترین حالت عایق صوتی استفاده شده در جعبه ماینر باید عایق حرارتی بوده و در برابر گرما مقاوم باشد.  تراکم و دانسیته عایق صوتی نیز پارامتر مهم دیگری است که باید هنگام خرید عایق صوتی ماینر به آن توجه نمایید. هرچه تراکم عایق صوتی بیشتر باشد جذب صوت آن نیز بیشتر بوده و تجربه ی بهتری از سکوت و آرامش را برای شما و همسایگانتان به ارمغان خواهد آورد!.

نکات ایمنی جهت ساخت جعبه صداگیر ماینر

در هنگام ساخت یک باکس ماینر استاندارد و ایمن باید توجه داشت که قطر لوله ی خرطومی استفاده شده حتما از قطر خروجی فن بیشتر باشد در غیر این صورت امکان سوختن دستگاه ماینینگ به شدت افزایش می یابد.

همچنین در زمان ساخت عایق صوتی برای ماینر، باید از نصب صحیح و محکم عایق صوتی ماینر در لوله خرطومی و اگزوز ماینر اطمینان حاصل فرمایید. به عبارت دیگر عایق صوتی موجود درون لوله ها باید کاملا تثبیت شده باشند زیرا در صورت باز شدن آن ها و مسدود شدن راه خروجی فن، احتمال آتش سوزی بسیار بالا است.

عایق ضد صدا استفاده شده در باکس عایق صوتی ماینر می بایست استاندارد بوده و استحکام بالایی داشته باشد. برخی از مواد نامناسبی نظیر پشم شیشه و پارچه های نمدی که از مواد غیر استانداردی تشکیل شده اند استفاده می کنند. این مواد مقاومت بالایی ندارند و پس از مدتی تخریب و مستهلک می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت