عایق صوتی سقف ساختمان

در بیشتر مواقع برای در امان ماندن از صداهای بیرون به نصب عایق صوتی سقف ساختمان نیاز است. این فقط مختص زندگی شهری و صداها و نویز‌های حاصل از ماشین و همسایه و دوره‌گرد و غیره نیست. زندگی در روستا نیز می‌تواند با عدم آرامش صوتی همراه باشد. صدای حیوانات، بازی بچه‌ها، صدای ماشین‌آلات مربوط به کشاورزی .

چگونه می‌توان سقف خانه را عایق صوتی و ضد صدا کرد؟

برای اینکه از عایق صوتی سقف ساختمان استفاده کنیم و آن را به اصطلاح بصورت ضد صدا درآوریم راهکارهای سریع، تمیز و سهل الوصولی وجود دارد. در تمامی کشورهای پیشرفته‌ی دنیا برای رهایی از اصوات و صداهای مزاحم از روش‌های عایق‌کاری صوتی استفاده می‌شود. این عمل با توجه به سقف خانه‌ی شما به دو صورت روکار و توکار قابل انجام است.

عایق صوتی مدرن سقف آپارتمان برای صداهای کوبشی:

با وجود دویدن‌های بچه‌های همسایه‌ی طبقه‌ی بالا، آرامش و سکوت را می‌توان در خانه فراهم کرد. با نصب عایق صوتی سقف آپارتمان برای صداهای کوبشی این امر به سادگی امکان‌پذیر است. صدای کشیده شدن صندلی و میز و یا صدای پای افراد همیشه آزار‌دهنده بوده است.

قرار نیست همسایه‌ها برای نداشتن مزاحمت صوتی، ساعت خواب و بیداری و فعالیت‌هایشان را با هم تنظیم کنند. در دنیای مدرن با نصب عایق صوتی، زندگی شخصیمان را لذت‌بخش می‌کنیم.

تکنولوژی نانو در عایق صوتی :

تکنولوژی نانو پدیده‌ای عظیم است که در انواع علوم و فنون راه یافته است. در این فناوری از مواد در ابعاد 1 تا 100 نانومتر استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای بسیار مفید تکنولوژی نانو در صنعت ساختمان است.

عایق‌های صوتی که بر اساس فناوری نانو تولید شده‌اند دارای ضخامت کم و در نتیجه اشغال هر چه کمتر فضای مفید و همچنین کارایی بالاتر نسبت به سایر عایق‌ها می‌باشند.

برای فضاهایی که ساخته شده‌اند و شکافتن سقف آنها هزینه بر است از عایق صوتی روکار سقف استفاده می‌شود. این عایق‌ها با ظاهری زیبا و کارآیی بالا مشکل انتقال صدا از سقف را برطرف می‌کنند.

انواع عایق صوتی و اکوستیک در ساختمان:

مطمئنا بسته به فضا و کارکرد محیطی که در آن هستیم، و با توجه به منابع صدایی موجود در آن، انواع مختلفی از اصوات تولید می‌شوند. مثلا صدای تولید شده در کارگاه‌ها و کارخانجات صنعتی، باشگاه‌ها، ماشین، خانه و …

یکی از توانایی های مهندسین علم صدا تشخیص دقیق این اصوات و طراحی متناسب برای عایق کاری صوتی این فضاها می‌باشد. با کنترل و محدود کردن انتقال و بازتاب صدا زندگی بهتری خواهیم داشت.

انواع عایق صوتی و اکوستیک در ساختمان

عایق سقف حیاط خلوت:

بسیاری از افراد برای سقف حیاط خلوتشان از عایق صوتی استفاده می‌کنند . این کار امکان انواع استفاده، از جمله کارگاهی، بازی و ورزش، کلاس آموزشی و … فراهم می‌کند. همین‌طور جلوی ورود صداهای مزاحم به آن را می‌گیرد. مطمئنا برای عایق‌کاری صوتی هر فضایی نیاز به بررسی فضا و میزان و شدت و نوع صدای انتقالی می‌باشد.

عایق صوتی مورد استفاده در دیوار و سقف:

عایق های صوتی متعددی مورد استفاده در دیوار و سقف قرار  می‌گیرند. تحمل صداهای مزاحم باعث عدم آرامش و تمرکز و در نتیجه پایین آمدن کارایی افراد می‌شود. بسته به فضایی که مد نظر شماست این اصوات مزاحم دلایل گوناگونی می‌توانند داشته باشند. مثل سطوح منعکس کنند در داخل یا خارج فضا، متریال مورد استفاده در دیوار و سقف، شدت و نوع صدا.

معرفی انواع عایق صوتی سقف برای رهایی از آلودگی صوتی:

گاهی حجوم انواع صداهای کوبشی و هوابرد چنان فضای زندگی و یا کارمان را پر می‌کند که پس از مدتی خودمان هم نمی‌دانیم دلیل فرسایش روحی، ذهنی و جسمی‌مان چیست. این‌ها همان صداهای مزاحم، نویزها و در یک کلام آلودگی صوتی‌ست که از خطرناک‌ترین آلودگی‌ها می‌باشد. انواع مختلفی از عایق صوتی برای حل این مشکل وجود دارد . بعضی از این عایق‌های صوتی کم حج و بعضی با حجم بیشتر هستند. بعضی برای نوعی از صدا و بعضی برای نوع دیگر هستند. ت

عایق صوتی کناف:

در بیشتر پروژه‌های عایق صوتی سقف و عایق صوتی دیوار، کناف‌کاری بخشی جدا ناپذیر از پروسه‌ی اجرا  می‌باشد.

درست است که کناف تا حدی عایق صوتی است، اما قطعا به تنهایی و بدون عایق‌های قوی دیگری مانند پشم سنگ، عایق‌های نانو وجوابگوی انتظارات شما نخواهد بود.

در اصل کناف پوششی برای عایق‌های دیگر است و نمی‌توان از آن انتظاری غیر از جنبه‌ی زیبایی پروژه داشت.

بهسازی صوتی ساختمان با ساختارهای کناف:

برای انجام بهسازی صوتی ساختمان از انواع عایق‌های صوتی استفاده می‌شود. در تمام این موارد و در نهایت برای بخش ظاهری، کناف را به کار می‌بندند. خود کناف هم تا حدودی قدرت تقلیل صدای انتقالی را دارد. اما به تنهایی قابلیت لازم را دارا نیست و حتما باید از عایق صوتی هم استفاده شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت