چگونه پنل آکوستیک را نصب کنیم؟ 

برای کنترل صدای اتاق روش‌های مختلفی وجود دارد که یکی از رایج‌ترین آن‌ها فوم آکوستیک است. فوم آکوستیک مقرون به صرفه است و همچنین به راحتی در رنگ های مختلف موجود است.

فوم آکوستیک برای جذب صداها استفاده می‌شود تا بتواند از اکو و طنین آزاردهنده جلوگیری کند. اما فقط زمانی می‌تواند این کار را به درستی انجام دهد که به خوبی نصب شده باشد.

اگر به خوبی آکوستیک پنل نصب نشده باشد، نویز را جذب نمیکند و به سادگی آن را به عقب باز می‌‌گرداند و حتی می‌تواند ضبط را خراب کند. اما اگر مراحل زیر را دنبال کنید، قطعاٌ می‌توانید پنل‌های آکوستیک را بدون آسیب رساندن به دیوارها آویزان کنید و بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

روش‌های متفاوتی برای نصب فوم‌های آکوستیک وجود دارد. شما می‌توانید از پین‌های فشاری، میخ‌های مایع و اسپری‌ چسب استفاده کنید. اگرچه تمام این روش‌ها می‌توانند به دیوارهای شما آسیب وارد کنند و به همین دلیل است که ما این مقاله را برای کمک به شما تهیه کرده‌ایم.

روشی که ارائه می‌دهیم یک روش ترکیبی است. اگر مراحل داده شده را دنبال کنید، به شما اطمینان می‌دهیم که هیچ آسیبی به دیوار و فوم آکوستیک‌تان وارد نشود.

مرحله 1: جمع آوری مواردی که برای نصب پنل آکوستیک به آن‌ها نیاز دارید

مرحله 2: مکانی را برای نصب پنل آکوستیک در نظر بگیرید.

مرحله 3. ناحیه مورد نیاز دیوار خود را تمیز کنید

مرحله 4: اندازه‌گیری و برش پنل آکوستیک

مرحله 5: نصب پنل آکوستیک

جمع‌بندی

مرحله 1: جمع آوری مواردی که برای نصب پنل آکوستیک به آن‌ها نیاز دارید

نحوه نصب آکوستیک پنل

این  مرحله بسیاری ضروری است چرا که اولین قدم است و بدون آن نمی توانید به جلو بروید. بنابراین ابتدا مواد مورد نیازی را که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم انتخاب کنید و آن‌ها را در اتاقی قرار دهید که می‌خواهید پنل آکوستیک را در آن نصب کنید.

فوم آکوستیک

چسب

نوار اندازه گیری

کاتر

قیچی

پارچه مرطوب

مرحله 2: مکانی را برای نصب پنل آکوستیک در نظر بگیرید.

ما همیشه پیشنهاد می‌کنیم که اگر عاشق موسیقی هستید و می‌خواهید با صدای بلند به آن گوش دهید، پنل آکوستیک را بر دیواری که روبروی اسپیکر یا سیستم صوتی‌تان قرار می‌گیرد نصب کنید و سپس برای اثرگذاری بیشتر دیوار پشت اسپیکر را هم عایق کنید. این دو دیوار بسیار مهم و در اولویت هستند ولی اگر خواستید و صورت نیاز می‌توانید دیوارهای دیگر را نیز عایق کنید. همچنین آکوستیک پنل را در وسط دیوار به گونه‌ای نصب کنید که مرکز پنل آکوستیک در وسط دیوار قرار گیرد.

مرحله 3. ناحیه مورد نیاز دیوار خود را تمیز کنید

محل مورد نظر دیوار خود را با کمک پارچه‌های مرطوب تمیز کنید طوری که محل مد نظر عاری از گرد و غبار، کثیفی، روغن و چربی شود. به یاد داشته باشید که از هیچ پاک‌کننده خانگی استفاده نکنید چرا که ممکن است چسبندگی نوارهای فرمان را کاهش دهد.

برای تخمین محل مناسب برای نصب فوم آکوستیک، از قسمتی از دیوار که رنگ در حال کنده شدن و سطح ناهموار دارد استفاده نکنید. اطمینان حاصل کنید که دیواری که فوم آکوستیک را در آن نصب می‌کنید عایق پرایمر باشد.

مرحله 4: اندازه‌گیری و برش پنل آکوستیک

فوم آکوستیک را اندازه بگیرید و این اندازه را به دیوار مد نظر منتقل کنید. اگر فوم آکوستیک طول یا ارتفاع بیشتری دارد، می‌توانید آن را با کاتر یا چاقوی حکاکی برقی برش دهید. اگرچه ما همیشه فضای خالی را برای نصب فوم آکوستیک توصیه می‌کنیم تا نیازی به برش فوم نداشته باشید. بنابراین همیشه از فضایی استفاده کنید که عاری از هرگونه مانع مانند تابلو، تخته، قلاب و غیره باشد.

مرحله 5: نصب پنل آکوستیک

برای نصب آکوستیک ها روش های مختلفی وجود دارد؛ استفاده از چسب دوطرفه قوی، استفاده از میخ های پایه بلند، استفاده از چسب بل یا چسب آهن و استفاده از منگنه بادی.

برای نصب پنل آکوستیک می‌توانید ازچسب دو طرفه قوی استفاده کنید. کافی است پشت پنل‌ها چهارگوشه‌ها و وسط پنل را چسب بزنید و بعد در محل مورد نظر نصب کنید.

استفاده ازمیخ‌ها‌ی پایه بلند برای نصب پنل آکوستیک. این روش باعث می‌شود موقع جابه‌جایی فوم‌ها آسیب نبیند و دیوار کمتر آسیب ببیند.

نکته: موقع جا‌به‌جایی مکان شما به راحتی با انبردست می توانید میخ‌ها را جدا کنید و جای دیوار که سوراخ شده را با بتونه یا آدامس پر کنید و روی آن را رنگ یا لاک بزنید به همین راحتی.

روش بعدی استفاده از چسب است. می توانید از چسب سینا رنگ قرمز، چسب بل یا چسب آهن استفاده کنید. کافی درب چسب را باز کنید پشت آکوستیک‌ها را چسب بزنید و یه چند ثانیه بگذارید چسب با هوا واکنش نشان دهد و بعد در محل مورد نظر نصب کنید.

نکته: چسب را در محل گرم نگهداری نکنید، چون احتمالا آتش سوزی دارد و می‌تواند مثل بمب عمل کند.

روش دیگر استفاده از منگنه بادی است که یکی از ابزار‌های نصب کابینت و ام‌دی‌اف می باشد. با این منگه ها می‌توانید به راحتی پنل را نصب کنید سرعت نصب در این روش از هم بالاتر است.

جمع‌بندی

برای نصب پنل‌های آکوستیک چندین روش وجود دارد مانند استفاده از چسب و یا میخ‌های پایه بلند و … اما این روش‌ها ممکن است باعث آسیب رساندن به دیوار شوند که این مسئله خصوصاٌ هنگامی که صاحب خانه نباشید دردسر ساز می‌شود. ما سعی کردیم در این مقاله روش های مختلفی را به شما آموزش دهیم تا بدون آسیب به دیوار وبه راحتی بتوانید پنل‌های آکوستیک را نصب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت