بیوگرافی آرمیک

آرميك را ميتوان يكي از محبوبترين گيتاريست هاي جهان دانست. نوازنده اي كه آثارش توانسته است جايگاه بسيار مناسبي را در ميان علاقمندان عام و خاص بدست آورد و همچنين از نظر تجاري آثار وي جز پرفروشترين آلبومها در سبك New Age نيست. آثار وي مخلوطي است از موسيقي ملل مختلف، اما نميتوان از علاقه وي به سبك فلامنكو چشم پوشي نمود كه منجر شده است، در بسياري از آثارش، از تكنيك ها و فرمهاي دستگاهي اين سبك استفاده نمايد اما سبك وي فلامنكو نميباشد بلكه بايد به آن عنوان تجاري Nuevo Flamenco سبكي كه فلامنكو اصيل نميباشد اما از بسياري از خصوصيات اين سبك در اجرا استفاده ميشود بالاخص تكنيك ها و دستگاههاي مردمي چون رومبا.
آرميك در سال هاي ۲۰۰۴ الي ۲۰۰۶ توانست در شاخه New Age در بين ده هنرمند برتر ليست مجله بيلبورد قرار گيرد كه موفقيت بسيار بزرگي براي هر موزيسين ميباشد.
هنگامي كه هفت ساله بود ساعتي را كه به وي هديه داده بودند با يك گيتار كلاسيك معاوضه نمود و بصورت مخفيانه شروع به تمرين و گيتار زدن نمود كه با اطلاع خانواده از اين امر و ديدن استعدادش، خانواده اش شروع به تشويق و كمكش در يادگيري اصول اساسي گيتار نزد اساتيد مختلف نمودند؛ آرميك در سن ۱۲ سالگي به مهارتي بالا دست يافته بود كه حتي در ترانه هاي مختلف نيز قطعات ساخته خود را مينواخت!
اما در آن زمان بيشترين گرايش وي به سمت موسيقي جز بود، تا اينكه وي با موسيقي فلامنكو آشنا شد و زيبايي و شور و هيجان اين سبك او را شيفته بيش از پيش گيتار و بالاخص فلامنكو نمود. در دهه هفتاد و طي سفري به اسپانيا با ديدن اسطوره موسيقي فلامنكو، تصميم به يادگيري نمود و اين علاقه نيز تا به امروز همواره در او وجود دارد و با گوش دادن به آثارش ميتوان متوجه شد كه تا چه حدي اين موسيقي در وي نفوذ كرده است، همچنين وي از نوازندگاني است كه داراي سبك و تكنيك مخصوص به خود ميباشد كه الگوي بسياري از نوازندگان در سطح جهان ميباشد.
آرميك بعد از مدتي به لس آنجلس رفت و همراه با هنرمندان مختلفي به همراهي نواخت در سال ۱۹۹۴ وي اولين آلبوم خود با عنوان GYPSY FLAME RAIN DANCER را منتشر نمود كه با موفقيت زيادي روبرو شد.
شايد يكي از عوامل موفقيت وي خارج شدن از موسيقي پاپ ايراني در لس آنجلس بود كه باعث ميشد قابليتهاي اين نوازنده به چشم نيايد، هر چند او در خلق بسياري از ترانه هاي موسيقي پاپ نقش موثري را داشته است. اما قابليتهاي او فراتر از آن چيزي بود كه موسيقي پاپ و همكاري با خوانندگان ميتوانست به وي عرضه دارد.
بلافاصله در سال ۱۹۹۵ آلبومي عرضه نمود كه بنوعي فرهنگ موسيقي اسپانيايي را در دنيا مطرح مي ساخت و در اين راه گيتار ساز اسپانيايي براي تحقق ايده هاي وي گيتاري با عنوان Rubia براي وي ساخت كه نام آلبوم بعدي او همين نام بود و اين آغازي بود براي موفقيتهاي پي در پي اش در عرصه موسيقي جهان.
اما موفقيتهاي وي تنها در عرصه موسيقي و نوازندگي نبود بلكه وي با بنا نهادن كمپاني بولرو توانست جمعي از هنرمندان با استعداد را به دنياي موسيقي معرفي نمايد.
آلبوم هاي منتشر شده تحت نام بولرو توانست در رتبه بندي برترين آلبومهاي مجله بيلبورد در سه سال متوالي در بين ۱۰ آلبوم برتر سبك New Age كسب نمايد و بيشترين موفقيت در آلبوم LOST IN PARADISE ميباشد.
اما از نكات جالب نوازندگي و آثار وي اين است كه در هر ترك از آلبوم ها وي بدنبال كشف و خلق دنياي جديد از موسيقي است و شايد رمز ماندگاري و محبوبيت وي نيز همين باشد كه سعي نكرده است تا آثاري تكراري منتشر نمايد، بعنوان مثال در آلبوم Latin gypsy jazz وي از عنصرهاي موسيقي فلامنكو – جز – بولرو – بوسانوا استفاده نمود.
در آلبوم PIANO NIGHTS وي براي اولين بار از پيانو نيز در خلق آثارش استفاده نمود. از ديگر خصوصيات كاري وي گرايش به موسيقي آرام و بدور از هيجان و تكنيك بود كه ميتوان اين ميل و گرايش را در آلبومهاي بعدي وي ديد اما در سال ۲۰۰۸ با آلبوم BARCELONA وي بار ديگر همراه با ملودي هاي زيبا و ريتم هاي شاداب و حال و هواي موسيقي اسپانيا باز به گرايش اصلي خود يعني موسيقي فلامنكو بازگشت.

Posted in بیوگرافی By

deconik producer