مقاله

 

شاید به عنوان یک قاعده ، ضبط در استودیو با میکروفن خازنی انجام میشود . چون قطعات محرک آنها بسیار سبک تر و حساس تر از، به طور مثال میکروفن های داینامیک است و صدابرداران و ناظران ضبط را قادر میسازد با دقت بیشتری به فرکانس ها رسیدگی کنند.

 

با این حال قدرت میکروفن های داینامیک در محدوده های میانی یا همان Midrange که به طور معمول برای درام و یا آمپ گیتار استفاده می شود را نمیتوان نادیده گرفت و به همین دلیل است که مهندسان و صدابرداران همیشه مجموعه ای کامل از میکروفن های داینامیک در کنار میکروفن های خازنی را در استودیو های خود دارا میباشند.

 

در میکروفن های داینامیک نحوه عملکرد خود را بهتر است بشناسیم و بدانیم که چکار میخواهیم بکنیم و باید به این نکته اشاره کرد که انتخاب میکروفن مناسب همان طور که برای ضبط یک اثر یک هنر محسوب میشود، به همان اندازه نیاز به علم و تجربه بالایی نیز دارد.

 

با تجربه ما (SOS) بعد از گذشت این همه سال به این نتیجه رسیدیم که تعداد بسیار کمی میکروفن خازنی در بازار وجود دارد که بسیار ضعیف و یا کاملا بد باشد. حتی میکروفن های چینی که ما نمی دانیم با احتساب قطعات بکار رفته و نیروی کار فراوان مورد استفاده چگونه آنها را زیره ۱۰۰ یورو برای فروش میگذارند نیز، اگر در محدوده خود و با دقت استفاده شود بسیار دارای پاسخ فرکانسی مناسب و کیفیت بالایی در قیاس با میکروفن های بالاتر از قیمت خود هستند.

 

تنها مشکل اینجاست که میکروفن ها رنگ های صدایی متفاوتی دارند و این عامل نتیجه تعداد بالایی از فاکتورهایی برای ساخت هر میکروفن می باشد که همانطور که گفته شد ، بعد از شناخت دیدگاه هنری پروژه به علم و تجربه بالایی برای استفاده نیاز دارد.

 

 

جهت مشاهده متن کامل روی تصویر فایل pdf کلیک کنید

Posted in مقاله By

deconik producer