عرضه کننده تجهیزات آکوستیک  |  زبان فارسی  |   امور مشتریان: 4040-3838-071

تضمین کیفیت

کیفیت کالای من چگونه تضمین میشود؟

 

گروه بازرگانی دکونیک مفتخر است کالاهایی که مرتبط به اکوستیک می باشند دارای نشان استاندارد می باشد که اولین و تنها دارنده نشان استاندارد در ایران است.

 

تضمین کیفیت : Quality assurance

به اختصار QA، نظارت و ارزیابی منظم و برنامه‌ریزی شده جنبه‌های گوناگون یک کالا است که احتمال رعایت حداقل‌های استاندارد کیفیت در فرایند تولید را به حداکثر می‌رساند. تضمین کیفیت قطعاً نمی‌تواند تولید محصولات باکیفیت را ضمانت کند.

دو اصلی که تضمین کیفیت شامل آن‌ها است:

محصول باید برای هدف تعیین‌شده مناسب باشد؛ و اشتباهات باید برطرف شوند. تضمین کیفیت شامل تنظیم کیفیت مواد خام، هم‌گذاری‌ها، محصولات و اجزا، خدمات مرتبط با تولید و مدیریت و همچنین تولید و بازرسی فرایندها است.

کیفیت توسط کاربران محصول، ارباب رجوع یا مشتریان، و نه جامعه به طور کلی، بدست می‌آید. محصولات قیمت پایین را در صورتی می‌توان به عنوان کیفیت بالا در نظر گرفت که کاربران محصول آن‌ها را اینطور یافته باشند.

 

داشتن آگاهی کافی در مورد سیستم های مختلف مدیریت کیفیت مانند ISO 9001   ،  ISO 9004 تسلط کامل به استاندارد مدیریت کیفیت ISO TS 16949 و آشنایی داشتن دیدگاه های نوین در مورد کیفیت، مشتری مداری، ابزارها و تکنیک های مهندسی کیفیت، رویکرد سیستماتیک در حل مسائل و غیره را در عملکردی کارآمد و منسجم کمک بسیار خواهد نمود.

دکونیک در حال روند کسب سیستم های کیفتی که بالا اعلام گردیده می باشد تا تمام محصولات تولید شده با سیستم های کیفیتی و اطمینان بیشتر شما خریداران از محصولات روبه رو باشد.

 

اهمیت کنترل کیفیت

درسالهای اخیر به دلایل مختلف نظیر بروز مشکلات اقتصادی و درک این واقعیت از طرف سازمان ها که بهبود کیفیت می تواند با کاهش هزینه ها و نه افزایش آن همراه باشد سبب گردیده که به مقوله کیفیت و ضرورت کنترل آن اهمیت داده شود.

 

 “کنترل کیفیت یعنی توسعه، طراحی، تولید و ارائه خدمات به محصولات با کیفیت، اقتصادی و قابل استفاده ای که باعث رضایت همیشگی مصرف کننده شود.”

 

لذا اولین گام در کنترل کیفیت آگاهی از نیازهای مصرف کنندگان است. سازندگان درگیر کنترل کیفیت می‌شوند تا محصولاتشان را با کیفیتی مطابق با الزامات مصرف‌کنندگان بسازند. چراکه تطبیق با استانداردهای ملی (بین‌المللی) و یا مشخصه های فنی به تنهایی کافی نیست. استانداردهای ملی یا استانداردهای بین المللی برقرار شده بوسیله سازمان جهانی استاندارد (ISO) یا کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) استانداردهای کاملی نبوده و کمبودها و نواقص زیادی در آنها وجود دارد و محصولی که در چهارچوب آنها تولید شده باشد مصرف کنندگانش را راضی نخواهد ساخت.

 

یک محصول باید خواسته های افرادی را که از آن استفاده می کنند برآورده نماید..بنابراین ایجاد شایستگی جهت استفاده از محصول مهمترین پارامتر کیفیت می باشد.

 

خریدار یک محصول که آن را به عنوان مواد اولیه فرایند ساخت خود مورد استفاده قرار می دهد یک مشتری می باشد و از نظر این تولید کننده ،شایستگی جهت استفاده ،یعنی توانایی فرآورده کردن این ماده اولیه با حداقل قیمت ، دور ریز و دوباره کاری تعریف می گردد.به عنوان نمونه مردم انتظار دارند اتومبیلی را که خریداری می کنند عاری از هرگونه عیب یا عدم انطباق در ساخت اولیه باشد.به عبارت دیگر بتوان آن را به عنوان یک وسیله مطمئن و مقرون به صرفه برای سالیان دراز ی استفاده نمود.

بایستی توجه داشت که نیازهای مصرف‌کنندگان هر ساله تغییر می کند. بطور کلی حتی وقتی استانداردها اصلاح می‌گردند باز نمی توانند پا به پای نیازهای مصرف کننده حرکت کنند.

 

استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت همچون ایزو ISO TS نیز بر پایه ارتقای رضایت مشتری و مشتری مداری بنا شده اند و تاکید فراوانی در برآورده نمودن خواسته های مشتری بعنوان هدف سیستم مدیریت کیفیت داشته اند.

بقول معروف مشتری پادشاه است و حق انتخاب محصول در هر حال با مشتریان است. اصطلاحاً به اینگونه سیستم ها بازارگرا می گویند که بر روش محصول گرا ترجیح داده می شود.

 

البته کیفیت را نبایستی فقط کیفیت محصول تلقی نمود بلکه وقتی با دید وسیع به این موضوع نگاه کنیم کیفیت به معنی کیفیت کار، کیفیت خدمات، کیفیت اطلاعات، کیفیت فرایند، کیفیت واحدها، کیفیت افراد (از جمله کارگران، مهندسان، مدیران و مجریان)، کیفیت سیستم، کیفیت شرکت، کیفیت اهداف و غیره می باشد.

 

شرکتهایی که بر اصل «اول کیفیت» پافشاری می کردند قادر شده اند کیفیت را بطور شگفت انگیزی ارتقاء بخشند. این کار طی یک دوره معین باعث افزایش قابل توجه بهره وری و به تبع آن کاهش هزینه و افزایش فروش و سود گردیده است.

 

دکونیک بر پایه کیفیت و ارزایابی آن از جانب شما دوستان پایه گذاری شده است.

جهت هر گونه انتقاد و پیشنهادات با بخش تماس با ما، در ارتباط باشید.