آکوستیک چیست؟ استودیو آکوستیک

آکوستیک علم صدا است و به کسی که آکوستیک می‌خواند آکوستیشن می‌گویند.

انواع مختلفی از صدا و راه های بسیاری وجود دارد که صدا بر زندگی ما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، ما از صدا برای صحبت استفاده می کنیم و صدا برای طراحی آلات موسیقی، سالن های کنسرت، استریو صدای فراگیر و سمعک مهم است. همچنین می‌توان از صدا برای یافتن نفت و گاز، مطالعه زمین‌لرزه‌ها و تغییرات آب‌وهوایی و اطمینان یافتن از سلامت نوزاد در رحم مادر استفاده کرد. صداهایی وجود دارد که انسان ها می توانند بشنوند، اما صداهایی نیز وجود دارد که فقط برخی از حیوانات می توانند آن ها را بشنوند، مانند سوت سگ.

تعریف خام مطالعه آکوستیک تولید، انتقال و دریافت انرژی به شکل امواج ارتعاشی در ماده است.

اما این تعریف انتزاعی تنها بخشی از داستان آکوستیک را بیان می کند. این تعریف از بعد انسانی و تأثیر روزمره آکوستیک بر زندگی، سلامت و رفاه هر یک از ما ناتوان است.آکوستیک در اطراف شما است. همه جا وجود دارد شما آن را در صدای دوستانتان، در موسیقی هایی که می شنوید، در ماشینی که رانندگی می کنید و در لرزش، جغجغه و هزاران مثال دیگر پیدا خواهید کرد.

انسان ها دائماً با یک منظره صوتی چند وجهی روبرو هستند. برخی از محتواها با انتخاب هستند (مثلاً گوش دادن به موسیقی)، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند (مثلاً سر و صدای ترافیک). علیرغم اینکه صداهای محیطی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره انسان هستند، دانش بسیار کمی در مورد اینکه چگونه جنبه های آکوستیک منظره صوتی که در زندگی روزمره با آن مواجه می شوند، فراتر از شدت، بر بدن انسان تأثیر می گذارد، وجود دارد.

بیشتر بخوانیم:

علم آکوستیک کجا کاربرد دارد؟علم-آکوستیک-دکونیک

 

رشته های مختلف آکوستیک زیادی وجود دارد. اگر آکوستیک مطالعه می کنید، ممکن است تولید، کنترل، انتقال، دریافت یا تأثیرات صدا را بر روی افراد، حیوانات یا حتی اشیا مطالعه کنید.

آکوستیک ها چه می کنند؟

افراد زیادی صدا را مطالعه می کنند، بنابراین انواع مختلفی از آکوستیک ها وجود دارد! در اینجا چند نمونه آورده شده است:

یک مهندس آکوستیک می تواند مبدل هایی مانند میکروفون، گوشی و بلندگو را طراحی کند.

یک متخصص آکوستیک زیستی ممکن است در مورد جمعیت پرندگان تحقیق کند تا مشخص کند آیا صدای انسان‌ساز رفتار آنها را تغییر می‌دهد یا خیر.

شنوایی شناس می تواند اختلالات شنوایی را تشخیص دهد.

یک متخصص شنوایی می تواند در مورد پیشگیری از کم شنوایی تحقیق کند.

یک آکوستیک معمار می تواند یک سالن اپرا طراحی کند تا مخاطبان بتوانند از موسیقی نهایت لذت را ببرند.

یک متخصص سر و صدا می تواند کاری را برای کاهش صدای ناشی از هواپیما، اتومبیل و قطار انجام دهد.

یک آکوستیست زیر آب ممکن است سخت افزار سونار پیچیده ای را برای کاوش در کف اقیانوس طراحی کند.

یک متخصص آکوستیک زیست پزشکی می تواند تجهیزات پزشکی برای از بین بردن سنگ کلیه بسازد.

برای مطالعه بیشتر در این مورد به بلاگ ((علم آکوستیک کجا کاربرد دارد؟ )) مراجعه کنید.

اگر به دنبال شغلی جذاب هستید که در آن بتوانید از مهارت های ریاضی و علوم خود بهره برداری کنید، قطعاً باید دنیای متنوع آکوستیک را کشف کنید.

آکوستیک ها شامل مهندسان، فیزیکدانان، دانشمندان گفتار و شنوایی، معماران، زبان شناسان، زیست شناسان، روان شناسان، ریاضیدانان، اقیانوس شناسان، دانشمندان کامپیوتر و موسیقیدانان می باشند. پروفایل های مختلف شغلی در آکوستیک را بخوانید.

با این حال، تشخیص فزاینده‌ای وجود دارد که صداهای طبقه‌بندی‌شده به عنوان «صدا»، علیرغم اینکه در سطوح شدت کمتر از آنهایی هستند که باعث آسیب فیزیکی می‌شوند، اثرات مضری بر شنوایی انسان و سیستم قلبی عروقی دارند که در بلاگ((تاثیر صدا بر مکانیسم قلب انسان و اهمیت آکوستیک بر سلامت انسان)) بررسی شده و می توانید مطالعه کنید.

آکوستیست‌های حرفه‌ای از تخصص خود برای کار در زمینه‌های بسیار متنوعی استفاده می‌کنند ،از طراحی یک استودیوی ضبط یا برنامه‌های صوتی تلفن هوشمند گرفته تا اندازه‌گیری و کنترل نویز محیطی و محل کار تا طراحی ماشین و موتور جت، اینها فقط چند مورد بود که نام بردیم.بنابراین، اگر ایده شما از یک شغل عالی، ایده‌ای است که افراد، علم و مهندسی را در حالت های مختلف با هم ترکیب می‌کند، می‌توانید مطمئن باشید که در جایی در دنیای آکوستیک، شغل پرباری در انتظار شماست.

اما این همه چیز نیست! ماهیت آن چند رشته ای است. این بدان معناست که تحصیلات، آموزش و تجربه ای که در طول تحصیلات و تجربه کاری خود به دست خواهید آورد، آکوستیست شما را در موقعیتی عالی برای ادامه مشاغل در سایر زمینه های علمی، مهندسی یا ساخت و ساز قرار می دهد، در صورتی که هرگز از آن خسته شوید.

برای حرفه ای در آکوستیک به چه ویژگی های شخصی نیاز دارید؟

حرفه ای در آکوستیک برای شما مناسب است اگر:

– برای ریاضیات و علوم استعداد داشته باشد

– در رویکرد خود برای حل مشکلات خلاق باشید

– در مورد موسیقی، گفتار و سایر صداها و نحوه کار آنها کنجکاو هستند

– مهارت های نوشتاری و کلامی خوبی داشته باشند.

به چه مدارک تحصیلی نیاز دارید؟

باید برای مدرک ریاضی، مهندسی یا فیزیک تحصیل کنید. همچنین می‌توانید در رشته‌های آکوستیک تحصیل کنید: مهندسی آکوستیک ،مهندسی صوتی آکوستیک ارائه ‌شده توسط دانشگاه ها

اگرچه می توان با مدرک در زمینه فناوری موسیقی یا علوم محیطی شروع کرد، معمولاً باید دوره های بیشتری را برای کسب مهارت های مورد نیاز صنعت آکوستیک بگذرانید. این ممکن است مدرک کارشناسی ارشد در آکوستیک یا دیپلم موسسه آکوستیک در آکوستیک و کنترل صدا باشد. دیپلم مدرک تخصصی پیشرو برای یک متخصص حرفه ای در آکوستیک است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه وب سایت اختیاری است.

دیدگاهپیغام شما
نامنام شما
ایمیلایمیل
وب سایتوب سایت